Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępnośći
Deklaracja dostępnośći
Reset
Reset

Tokarki w CKZ.

Tokarki w CKZ.

W dniu 29.05.2024 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego w Stargardzie zostały zainstalowane dwie tokarki konwencjonalne T-Eco CQ6240Fx1000, producent JIANGSU EFFORT CNC MACHINE TOOL.
Łączny koszt zakupu z wyposażeniem dodatkowym dopasowanym do wymagań podstawy programowej w zawodach technik mechanik i mechanik wyniósł 110.000 zł. Środki finansowe na zakup sprzętu CKZ otrzymało ze Starostwa Powiatowego w Stargardzie.
Zaletą nowych maszyn jest wyposażenie ich w liniały z wyświetlaczem cyfrowym co dla uczniów pozwala na wizualizację przesunięć w osiach XYZ. Ta umiejętność obsługi będzie dalej przydatna w nauce i pracach na obrabiarkach numerycznych CNC, będących również na wyposażeniu Centrum Kształcenia Zawodowego.
Doposażenie pracowni obróbki mechanicznej w nowoczesne maszyny umożliwi także dyrekcji Centrum wystąpienie o akredytację kolejnych stanowisk egzaminacyjnych do Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu. Jeszcze w tym roku szkolnym uczniowie będą mieli możliwość zapoznania się z możliwościami nowo zakupionych maszyn.

Data dodania: 2024-06-06 14:20:05
Data edycji: 2024-06-06 14:25:45
Ilość wyświetleń: 41

Konkursy

Śledź na bieżąco konkursy szkolne
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy i bądź na bieżąco z wszelkimi nowinkami!
Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej