Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępnośći
Deklaracja dostępnośći
Reset
Reset

Pracownia robotyki w Centrum Kształcenia Zawodowego w Stargardzie.

Pracownia robotyki w Centrum Kształcenia Zawodowego w Stargardzie.

W dniu 21.02.2024 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego w Stargardzie otwarto nowoczesną pracownię robotyki.

Pracownia została wyposażona w pięć robotów edukacyjnych ASTORINO z osprzętem (chwytaki pneumatyczne, magnetyczne, elektryczne, teachpendant i inne) zgodnym z wymaganiami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu. Roboty po przeprowadzonym postępowaniu przetargowym dostarczyła firma ASTOR. Koszt wyposażenia pracowni wyniósł ok. 0,5 mln złotych.

W otwarciu pracowni uczestniczyli przedstawiciele władz Powiatu Stargardzkiego z Starostą Stargardzkim Iwoną Wiśniewską, Radni Powiatu Stargardzkiego oraz przedstawiciele władz miasta z Prezydentem Rafałem Zającem.

Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego Ryszard Klimczewski w obecności zaproszonych gości podpisał z kierownikiem projektu firmy ASTOR Grzegorzem Kaczmarkiem umowę patronacką zobowiązującą obie strony do współpracy mającej na celu wsparcie kształcenia młodzieży w zawodach technik robotyk oraz technik mechatronik. Obecnie w tych zawodach kształci się w Zespole Szkół nr 1 (zajęcia teoretyczne) oraz w Centrum (zajęcia praktyczne) ok. 200 uczniów (60 w zawodzie technik robotyk i 140 w zawodzie technik mechatronik).

Podczas otwarcia zaprezentowano działanie i możliwości zakupionych robotów ASTORINO oraz poinformowano uczestników, że do Zespołu Szkół nr 1, w tym samym czasie, zakupiono dwa roboty przemysłowe KAWASAKI.

Po zaprezentowaniu pracowni robotyki goście zapoznali się z ofertą edukacyjną CKZ zwiedzając pozostałe pracownie kształcenia zawodowego.

Data dodania: 2024-02-23 08:35:47
Data edycji: 2024-03-13 10:54:41
Ilość wyświetleń: 154

Konkursy

Śledź na bieżąco konkursy szkolne
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy i bądź na bieżąco z wszelkimi nowinkami!
Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej