Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępnośći
Deklaracja dostępnośći
Reset
Reset

Kolejne roboty w CKZ.

Kolejne roboty w CKZ.

Mimo rozpoczynających się wakacji do Centrum Kształcenia Zawodowego w Stargardzie firma ASTOR dostarczyła kolejne dwa zestawy edukacyjne z robotami ASTORINO. Roboty zostały sfinansowane ze środków Starostwa Powiatowego w Stargardzie w kwocie 150.000 zł.

Stanowią one uzupełnienie wcześniej zakupionych robotów, również ASTORINO. Dzięki temu w nowym roku szkolnym uczniowie będą mieli do dyspozycji siedem stanowisk edukacyjnych umożliwiających kształcenie w zawodzie technik robotyk.

Zapewniona została także możliwość uzyskania akredytacji Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu do przeprowadzania egzaminów w zawodzie technik robotyk. Pierwsze egzaminy dla uczniów Zespołu Szkół nr 1 odbędą się w kolejnym roku szkolnym 2024/2025.

Obecnie jest to taka jedyna pracownia w województwie zachodniopomorskim z taką liczbą robotów. Natomiast Zespół Szkół nr 1 i Centrum Kształcenia Zawodowego w Stargardzie są jedynymi placówkami w województwie w których uczniowie kształcą się w zawodzie technik robotyk.

Absolwenci zawodu technik robotyk są poszukiwani na rynku pracy z racji rozwoju zautomatyzowanych linii technologicznych. Zarządzający stargardzkimi firmami z niecierpliwością  oczekują na absolwentów.

Data dodania: 2024-06-25 10:37:02
Data edycji: 2024-06-25 10:53:08
Ilość wyświetleń: 28

Konkursy

Śledź na bieżąco konkursy szkolne
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy i bądź na bieżąco z wszelkimi nowinkami!
Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej