Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępnośći
Deklaracja dostępnośći
Reset
Reset

Grant od Fundacji Gene’a Hassa

Grant od Fundacji Gene’a Hassa

Grant od Fundacji Gene’a Hassa

 

         Właściciel wiodącego koncernu Haas, produkującego dla przemysłu  obrabiarki CNC,dofinansował za pośrednictwem swojej fundacji kwotą 10 tys. dolarów program zajęć, przygotowanych przez stargardzkie Centrum Kształcenia Zawodowego. Dofinansowanie przeznaczone jest dla grupy 18 uczniów klas technikum mechatronicznego i mechanicznego, którzy należą do koła pozalekcyjnego, zajmującego się  projektowaniem 3D oraz obsługą obrabiarek CNC. Kwota umożliwi realizację  projektu w roku szkolnym  2019/20 oraz 2020/21. Centrum Kształcenia Zawodowego znalazło się tym samym w gronie 12 szkół
w Polsce, dofinansowanych przez fundację.

        O  wieloletniej  współpracy koncernu Haas i powiązanych firm z Centrum Kształcenia Zawodowego przy ul. Pierwszej Brygady, świadczy jedno z najnowocześniejszych laboratoriów wyposażone w nowoczesne obrabiarki CNC, a także pracownia systemów CAD/CAM. Sprzęt najnowszej generacji wykorzystywany we współczesnych procesach produkcji przemysłowej, zwłaszcza w sferze obróbki metali, umożliwia wszechstronne wykształcenie przyszłych operatorów maszyn numerycznych, poszukiwanych przez firmy na rynku pracy.

Program zajęć dofinansowanych przez Fundację Gene’a Hassa, obejmuje m.in. doskonalenie umiejętności w przygotowaniu dokumentacji technicznej w środowisku SolidWorks, naukę programowania z wykorzystaniem symulatorów Haas, a także praktyczne zajęcia w zakresie obsługi centrum frezarskiego i tokarskiego. Obok  programowania cyfrowych obrabiarek i urządzeń, uczniowie wykonają  również metalowe detale na centrach obróbki CNC.

      Przyznane dofinansowanie pozwoli też na kupno podręczników i poradników technicznych, w zakresie technologii CNC i obróbki skrawaniem. Uczniowie otrzymają także przydatne w zajęciach drobne narzędzia osobiste. W ramach programu przyznawane również będą nagrody w konkursie podsumowującym przebieg zajęć.

      Grant w wysokości 10 tys. dolarów dla Centrum Kształcenia Zawodowego, przekazany został przez fundację we współpracy z firmą Haas Automation i Amerykańskim Narodowym Instytutem Obróbki Metali.  Placówka w Stargardzie znalazła się więc w czołówce ośrodków edukacji technicznej, wspieranej przez globalny koncern produkujący urządzenia najnowszej generacji dla  współczesnych linii przemysłowych.

 

Data dodania: 2019-12-17 17:21:11
Data edycji: 2020-01-23 11:14:25
Ilość wyświetleń: 1562

Konkursy

Śledź na bieżąco konkursy szkolne
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy i bądź na bieżąco z wszelkimi nowinkami!
Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej