Czcionka:

A+A-

Kontrast:

CERTYFIKOWANY OPERATOR HAAS CNC 2019

CERTYFIKOWANY OPERATOR HAAS CNC 2019

Uroczyste wręczenie certyfikatów „Certyfikowany operator Haas CNC ”

            W dniu 11.04 2019 r. odbyły się warsztaty technologiczne Haas w CKP w Stargardzie. Spotkanie rozpoczęło się od powitania zaproszonych osób przez Dyrektora Centrum Kształcenia Praktycznego w Stargardzie Pana Henryka Szymczaka  w osobach: Panią Irenę Agatę Łucką- członka Zarządu Powiatu Stargardzkiego, Pana Jerzego Herneta- Dyrektora Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Powiatu Stargardzkiego, Pana Grzegorza Kurzydłowskiego- Dyrektora Zarządzającego Haas Polska, Pana Tomasza Korytkowskiego- Dyrektora Zespołu Szkół nr 1, a przede wszystkim bardzo serdecznie przywitał przybyłych pracodawców z branży nowoczesnej obróbki skrawaniem CNC, oraz młodzież kształconą w zawodzie operator maszyn numerycznych.

          Pani Irena Agata Łucko w swoim wystąpieniu podkreśliła istotną rolę nowoczesnego kształcenia zawodowego do potrzeb regionalnego i lokalnego rynku pracy z korzyścią dla ucznia i pracodawcy.

          Pan Grzegorz Kurzydłowski wspomniał o współpracy firmy Abplanalp w utworzonym w Centrum Kształcenia Praktycznego centrum szkoleniowym HTEC Haas, w zakresie szkolenia programowania i obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie uczniów Powiatu Stargardzkiego.

          Głównym punktem spotkania było wręczenie certyfikatów „Certyfikowany operator Haas CNC” dla pięciu uczniów z Zespołu Szkół nr 1.

Młodzież wiedzę i umiejętności związane z maszynami CNC zdobyła podczas realizacji zajęć dydaktycznych, oraz szkolenia certyfikującego w Centrum Kształcenia Praktycznego, które prowadził Pan Miłosz Puchniarski.

Uzyskane certyfikaty z pewnością przyczynią się do łatwiejszego zdobycia atrakcyjnej pracy w zawodzie związanym z nowoczesną technologią obróbki skrawaniem metali.

          W tym samym czasie odbyły się również kolejne warsztaty technologiczne zorganizowanych wspólnie z firmą Abplanalp. Tematyką spotkania były praktyczne porady dla operatorów i programistów obrabiarek na przykładzie maszyn Haas: VF4 i ST10, oprogramowania ESPRIT CAM. Młodzież miała możliwość porozmawiania z przedsiębiorcami i technologami na tematy zawodowe oraz mogła zobaczyć w użyciu obrabiarki i narzędzia wiodących producentów technologii CNC na świecie.

Data dodania: 2019-04-12 17:09:54
Data edycji: 2019-04-12 17:23:47
Ilość wyświetleń: 1201

Konkursy

Śledź na bieżąco konkursy szkolne
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy i bądź na bieżąco z wszelkimi nowinkami!
Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej