Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Certyfikacja HAAS

W dniach od 01÷05.02.2016 r. w Centrum Kształcenia Praktycznego odbyło się szkolenie „Certyfikowany operator CNC” dla uczniów czwartej klasy technikum mechanicznego o specjalności „Operator obrabiarek skrawających” z ZS Nr 1.

 

Zajęcia prowadzone były przez Miłosza Puchniarskiego, instruktora CNC, który uzyskał certyfikację firmy Abplanalp. Szkolenie realizowane zgodnie z programem opracowanym przez inżynierów aplikacji firmy Abplanalp obejmowało pięć spotkań sześciogodzinnych, na których przyszli absolwenci pogłębiali i doskonalili swoje umiejętności obsługi oraz programowania obrabiarek sterowanych numerycznie firmy HAAS. Uczniowie biorący udział w certyfikacji byli wybrani na podstawie poziomu wiedzy i umiejętności, który osiągnęli w ciągu drugiej, trzeciej oraz pierwszego semestru czwartej klasy technikum. Elementem końcowym szkolenia będzie egzamin składający się z części teoretycznej i praktycznej przeprowadzony w obecności przedstawiciela firmy Abplanalp.

 

Uzyskane certyfikaty potwierdzające zdobyte umiejętności z pewnością przyczynią się do łatwiejszego zdobycia pracy  w zawodzie związanym z obróbką CNC. 16 grudnia 2015r. w Starostwie powiatowym w Stargardzie uczniowie klas drzewnych Centrum Kształcenia Praktycznego zaprezentowali własnoręcznie robione, oryginalne ozdoby świąteczne. Na stoisku w Starostwie można było znaleźć różne choinki, renifery, lampiony świąteczne i serwetniki – ręcznie wykonane przez uczniów. Zaprezentowane ozdoby świąteczne cieszyły się dużym zainteresowaniem oglądających.

Data dodania: 2016-02-05 09:30:00
Data edycji: 2018-05-18 09:31:30
Ilość wyświetleń: 739

Konkursy

Śledź na bieżąco konkursy szkolne
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy i bądź na bieżąco z wszelkimi nowinkami!
Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej